Opowiadanie roku

| |

Wyniki konkursu:

 1. http://sila-uczuc-podlych.blogspot.com/ (63 głosy / 44%)
 2. http://www.the-shattered-ones.blogspot.com/ (20 głosów / 29%)
 3. http://piecesofhersmile.blogspot.com/ (40 głosów / 27%)
 4. http://zimowe-odcienie.blogspot.com/ (16 głosów)
 5. http://www.the-hopeless-ones.blogspot.com/ (12 głosów)
 6. http://let---it---go.blogspot.com/ (11 głosów)
 7. http://diabel-rogaty.blogspot.com/ (9 głosów)
 8. http://heute-morgen-jederzeit.blogspot.com/ (5 głosów)
 9. http://mixofstories.blogspot.com/ (4 głosy)
 10. http://orlykruczka-2.blogspot.com/ (3 głosy)
 11. http://badz-dorosly-albo-baw-sie-sam.blogspot.com/, http://simple-reaction.blogspot.com/, http://another-story-about-ski-jumping.blogspot.com/ (1 głos)
 12. http://sublimacyjnie.blogspot.com/ (DSQ)


2. SERIA KONKURSU - 3. etap

To już finał konkursu! Czas na ostatni etap, 2. serię konkursu. Do tego etapu przechodzą trzy opowiadania. Powyżej widzimy ranking blogów, trzy pierwsze miejsca są jeszcze puste, ponieważ to, jaką kolejność zajmą, zależy od was. Poniżej dodaję ankietę. Jej zasady są takie jak w pierwszej serii - głosowanie wszystkimi sposobami, jakimi się da (sami głosujecie, zachęcacie (nie)czytelników, przyjaciół, nieznajomych i znajomych...)!
Początkowym pomysłem było zsumowanie głosów z pierwszej i drugiej serii, ale widząc jaka jest przewaga między pierwszym a drugim blogiem (23 głosy), oraz drugim i trzecim (20 głosów), to jednak nie będzie wcale emocjonujące. Dlatego teraz zaczynamy od zera. Głosowanie trwa do 6 marca godziny 23:59. Powodzenia!


1. SERIA KONKURSU - 2. etap

Czas na 1. serię konkursu, trochę opóźniona, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie :)
Do 1. serii przechodzi 13 nominowanych blogów (nominowano 14 blogów, ale jedno okazało się usunięte...). Przedstawiam Wam nominowane blogi:
4 razy
http://sila-uczuc-podlych.blogspot.com/
http://piecesofhersmile.blogspot.com/
2 razy
http://zimowe-odcienie.blogspot.com/
http://www.the-hopeless-ones.blogspot.com/
(usunięte, co powoduje dyskwalifikację) http://sublimacyjnie.blogspot.com/
raz
http://heute-morgen-jederzeit.blogspot.com/
http://badz-dorosly-albo-baw-sie-sam.blogspot.com/
http://diabel-rogaty.blogspot.com/
http://simple-reaction.blogspot.com/
http://www.the-shattered-ones.blogspot.com/
http://another-story-about-ski-jumping.blogspot.com/
http://mixofstories.blogspot.com/
http://let---it---go.blogspot.com/
http://orlykruczka-2.blogspot.com/

Teraz czas na głosowanie w sondzie! Głosujemy do 21/02/15. Do 2. i ostatniej serii (3 etapu) konkursu przechodzą 3 najlepsze opowiadania. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom! Głosować mogą wszyscy, wszystkie chwyty dozwolone:)

KWALIFIKACJE - 1. etap

Czas na drugi konkurs na spisie opowiadań o skoczkach narciarskich - po SOW2014 czas na OR2014*!
Tym razem liczę na jakąś pomoc z Waszej strony - zamiast pracować kilka godzin nad wpisaniem całej setki blogów do sondy, postanowiłam poprosić Was o samodzielną nominację opowiadań.


 • Nominujecie tylko pod tym wpisem w komentarzach
 • Nominować mogą tylko zalogowani użytkownicy bloggera lub anonimy podpisane userem z tt
 • Autorzy opowiadań nie mogą głosować na swoje opowiadania, ale mogą zachęcać swoich czytelników do nominowania
 • Nominować możecie od jednego do trzech opowiadań, które są zapisane do spisu do 19 stycznia 2015 roku (czyli znajdują się w liście na bieżąco - tak, zaliczają się nawet te, które jeszcze nie pojawiły się po 5. aktualizacji) i mają na koncie przynajmniej jeden rozdział opublikowany w 2014 roku

Wszelkie pytania kierujcie na tt (@kibicowelove) lub poniżej w komentarzach.

W komentarzach wpisujecie po prostu:


 1. Link do bloga
 2. Odpowiedź na pytanie: Dlaczego to opowiadanie uważasz za najlepsze dzieło zeszłego roku?
 3. W przypadku anonimowych nominujących na końcu proszę o user do tt


Ten etap trwa do 1 lutego, jeżeli pojawi się mniej niż 15 nominacji, będzie przedłużony.

Mam nadzieję, że weźmiecie udział w zabawie:) Autorów opowiadań zachęcam do dodawania banneru (można wybrać jeden z tych dwóch poniżej) na swoje blogi (zalinkowanego do tego wpisu)*SOW - Skoczne Opowiadanie Wakacji 2014, Opowiadanie Roku 2014

13 komentarzy:

 1. (1)
  1. http://heute-morgen-jederzeit.blogspot.com/
  2. Uważam to opowiadanie za najlepsze dzieło poprzedniego roku, ponieważ... hmm... tego chyba nie da się opisać. Czytało mi się je bardzo szybko, a zawód, który poczułam, kiedy dotarłam do ostatniego rozdziału... nie do opisania. Historia przedstawiona w opowiadaniu była bardzo wciągająca, autorka natomiast popisała się świetnym warsztatem pisarskim oraz zdolnością opisywania uczuć. Miło było zagłębić się w tę historię, kiedy wiemy, że mamy do czynienia z czymś innym, niż na większości blogów.

  (2)
  1. http://zimowe-odcienie.blogspot.com/
  2. Tutaj również brakuje mi słów. Opowiadanie musi mieć coś w sobie, kiedy specjalnie dla niego popełniam swego rodzaju samobójstwo zarywając nockę z niedzieli na poniedziałek, prawda? Kiedy cały dzień jestem w szkole i tylko czekam, aż będę mogła wsiąść do autobusu, by znowu zacząć czytać... uwielbiam to uczucie i wydaje mi się, że zna je każdy, kto lubi czytać. Historia opisana bardzo emocjonalnie i nietuzinkowo. Oryginalne pomysły, już od prologu budzi zainteresowanie, ponieważ wiemy, że główna bohaterka nie będzie taka, jak wszystkie inne - a naprawdę wiele skocznych opowiadań miałam okazję przeczytać.

  Pozdrawiam,
  @Frigusek

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominuję 2 opowiadania blogerki Panny Boop

  http://badz-dorosly-albo-baw-sie-sam.blogspot.com/ Wprost kocham to opowiadanie. Autorka świetnie ukazuje zmiany zachodzące w charakterze jednego z głównych bohaterów. Wątki potrafią trzymać w napięciu i nie jest to jakaś banalna historia miłosna.

  http://sila-uczuc-podlych.blogspot.com/ Kolejne wspaniałe opowiadanie. Zachwycać może tym, jak w ciekawy sposób są ukazane rozmowy bohaterów ze swoim ego. Można się przy tym naprawdę uśmiać.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://zimowe-odcienie.blogspot.com/
  Podczas czytania tego opowiadania przechodziło się przez wszelkie możliwe emocje,można było obserwować dynamiczność bohaterów.Zaskakiwało i to często.Lekkie w czytaniu,nie dłużyło się,chciało się tylko więcej i więcej.Główne postacie są bardzo intrygujące,ich ciekawa przeszłość i prawdopodobna wspólna przyszłość.Opowiadanie szczególnie zostało w pamięci,po takim zakończeniu nie da się zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. http://sila-uczuc-podlych.blogspot.com/
  2. To opowiadanie uważam za najlepsze, ponieważ jest bardzo ciekawa fabuła i czytelnik czytając rozdziały nie nudzi się, tylko z zainteresowaniem śledzi dalsze losy bohaterów. Jest również napisane prostym językiem, aby nikt nie musiał myśleć "Co autor miał na myśli?".

  Pozdrawiam i życzę wszystkim nominowanym powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja chciałabym nominować TRZY opowiadania, choć wybranie trzech z całej masy tylu świetnych tworów jest mega trudne.

  1. http://sublimacyjnie.blogspot.com/ - Czytając to opowiadanie można śmiać się, można płakać, można też śmiać się przez łzy, a i tak jednocześnie odczuwa się całą gamę różnych emocji, na których autorka gra zręcznie i pięknie niczym Vivaldi na skrzypcach. Można tutaj odnaleźć wszystko, czego się szuka. Bohaterowie nie są przerysowani, uczucia idealnie wyważone, styl czysty, malujący przed czytelnikiem idealne obrazy, opisywane w tekście... Opowiadanie czyta się z zapartym tchem i nie można oderwać od niego wzroku. A gdy skończy się czytać opublikowane rozdziały z radością i powraca się do początków historii.

  2. http://diabel-rogaty.blogspot.com/ - Chyba najbardziej szalone opowiadanie w sieci. Fińsko-norwesko-niemiecka mieszanka wybuchowa, która eksploduje w każdym rozdziale i pozostawia czytelnika rozbawionego, zaskoczonego, zdumionego, poruszonego. Płynny, czytelny styl autorki przykuwa uwagę i przenosi do miejsc, w których rozgrywa się akcja. Opowiadanie gwarantuje całą mieszankę emocji i skutecznie wciąga. Gdy raz przeczyta się Diabła, zostaje się usidlonym na zawsze.

  3. http://piecesofhersmile.blogspot.com/ - Bardzo trudno jest określić to opowiadanie, które doprowadza zarówno do łez śmiechu, jak i do łez wzruszenia. Z pewnością nigdzie nie spotka się tak pozytywnie poczochranej ekipy Austriaków, jak właśnie w opowiadaniu Zoe. To stąd pochodzi również według mnie najbarwniejsza postać w skocznej blogosferze, a mianowicie niezwykle ekscentryczny, zakręcony ale przekochany Heinz Kuttin. Historia jest przekazana w prosty,ale jakże trafny sposób. Gdy przeczyta się pierwszy rozdział zostaje się wchłoniętym na kilka godzin, gwarantujących dużo śmiechu. Idealny polepszacz dnia i lekarstwo na zły humor.

  Pozdrawiam, Emma.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym nominować trzy opowiadania.

  1. http://www.the-hopeless-ones.blogspot.com/
  Autorka zapowiedziała, że nie będzie łamać schematów w tym opowiadaniu. Jednak tu nie chodzi o to. Całe mistrzostwo polega na poruszającym opisie chorej, wyniszczającej miłości. Takiej, która zabija, ale nie pozwala odejść. Napisana jest lekkim, czytelnym językiem. Bez problemu można wczuć się w sytuacje przedstawione w rozdziałach, zachłysnąć się krótką, pełną cierpienia miłością. Po przeczytaniu przez moment czuje się pustkę, ale zaraz przychodzi pragnienie ponownego zapoznania się z historią.

  2. http://sublimacyjnie.blogspot.com/
  Jeśli tylko na moment zajrzy się do poplątanego polsko-austriackiego świata, zostaje się już tam z przyjemnością. Ta historia powoduje na zmianę radość i wielki smutek. Bohaterowie są do bólu prawdziwi - nie ma w nich grama przerysowania. Autorka ukazuje też, jak zgubne potrafi być zauroczenie, które niszczy przyjaźnie i popycha w ramiona wrogów. Rozdziały czyta się z nieukrywaną przyjemnością, są napisane przyjemnym stylem, który wciąga i nie można doczekać się następnych części.

  3.http://simple-reaction.blogspot.com/
  Mam wielki sentyment do tego opowiadania. Autorka zabiera nas do Słowenii, która - mówiąc szczerze - jest mało popularna wśród opowiadań. Ukazuje losy dziewczyny, która z uroczej niezdary, zadającej mnóstwo niestosownych pytań, wyrasta na utalentowaną łyżwiarkę figurową. Plącze losy bohaterów i nieraz potrafi całkowicie zaskoczyć. Przyprawia o śmiech i wzruszenie. Niespodziewanie łatwo można przywiązać się do bohaterów, którzy na długo pozostają w pamięci.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nominuję tylko jeden blog:

  1. http://piecesofhersmile.blogspot.com/ - tego opowiadania nie można pominąć i jeśli ono się nie zakwalifikuje, to znaczy, że ten plebiscyt jest do niczego ;) Kocham je (tak KOCHAM) za język autorki. Opiera się głównie na dialogach, ale za to jakich! Ten sarkazm ... właściwie całe to opowiadanie to jeden wielki sarkzam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam ogromny problem z wybraniem trzeciego opowiadania do nominacji, bo pewniaków miałam dwóch, ale przy tym trzecim to musiałabym wyliczać bo jest na prawdę dużo opowiadań, które zasługują na nominacje. Nominuję więc tylko dwa.

  1.http://www.the-shattered-ones.blogspot.com/
  Jak wchodzisz na bloggera i widzisz, że jest nowy rozdział, buźka śmieje się od razu. Opowiadanie prawdziwe, nie ma żadnych fantasów, wszystko to mogłoby się wydarzyć. Autorka wie o czym pisze i ... No dobra, zabrakło mi słów:)

  2. http://piecesofhersmile.blogspot.com/
  Płakałam ze śmiechu kiedy to czytałam! Opowiadanie jest pisane drogą mega, mega prostą - taką żeby trafiało. Kreacje Austriaków napisane są mistrzowsko. Najlepiej wykreowany bohater ? Heinz!

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nominuję jeszcze trzecie opowiadanie - ostatnie :)

  http://another-story-about-ski-jumping.blogspot.com/
  Nominuję za wymyślenie dość skomplikowanej relacji i ca opis całokształtu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej! Ja nominuję tylko jeden blog:

  1.http://sila-uczuc-podlych.blogspot.com/

  2. Dlaczego go nominuję?
  Bo przy nim mogę sie oderwać od rzeczywistości
  Bo autorka pisze to prawdziwie.
  Bo jest to cholernie silne czucie , żeby ją nominować bo na to zasługuje !

  To jest moje zdanie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę nie mogę się zdecydować które z opowiadań mogłabym wpisać tu jako trzecie ale te dwa koniecznie muszą tutaj być:
  http://sila-uczuc-podlych.blogspot.com/
  Tak naprawdę to opowiadanie porusza wszystkie emocje, od śmiechu po łzy jest naprawdę świetne, przyjemnie się je czyta. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział, a autorka pokazuje że nie brak jej pomysłów mimo że to nie jest pierwsze opowiadanie, które pisze.

  http://piecesofhersmile.blogspot.com/ 
  Tak... Tego również nie może tutaj zabraknąć. Wszystkie dialogi są napisane po mistrzowsku, tak jak i opisy. Przede wszystkim to opowiadanie nie jest nudne. Nie raz płakałam ze śmiechu czytając perypetie bohaterów, a Austriacy są tutaj wykreowani naprawdę świetnie.
  Będę zdziwiona jeśli te blogi nie zostaną zakwalifikowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. A więc ja nominuję następujące opowiadania:
  1. http://the-hopeless-ones.blogspot.com/
  Dlaczego? Bo już od dawna nie miałam możliwości czytania takiego opowiadania, które zostaje w głowie na długo. Autorka nie boi się dość trudnej tematyki, dalekiej od utartych schematów, idealnych w każdym calu. A to wymaga niemałej precyzji pisania, stylu, który nie męczy, ale coraz mocniej wciąga czytelnika. Dodatkowo sprawiła, że mogłam spojrzeć z zupełnie innej strony na Anssiego.

  2. http://mixofstories.blogspot.com/
  Dlaczego? Bo takiego wariactwa nie można nie pokochać! I to jedno zdanie mogłoby w zasadzie wyjaśnić wszystko. Jest tam i żart, sprawny, niewymuszony, są i genialne postacie, w których prym wiedzie Severin. Jest wszystko, przez co już kilkakrotnie czytałam to opowiadanie od początku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nominuje:
  1).http://let---it---go.blogspot.com/
  Świetnie opisana opowieść o Kamilu i o tym jak sobie radzi po stracie żony. Przyjemnie się czyta, autorka wyraża dużo emocji, zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział:)

  2).http://orlykruczka-2.blogspot.com/
  Cudowna opowieść o polskiej kadrze skoczków, świetnie opisane problemy życia codziennego przeplatane z różnymi wesołymi historiami z wyjazdów i zawodów. Młodzieńcza miłość, zwaśnieni bracia i silne uczucia małżonków, które przezwycięży każdy problem.

  OdpowiedzUsuń