FAQ

| |
Masz pytanie? Zadaj je anonimowo! Najczęstsze pytania zostaną zamieszczone w tej zakładce.Zadawane pytania:

Czy do Spisu można zgłaszać opowiadania zakończone?
Do Spisu można zgłaszać wszystkie opowiadania, zwłaszcza te zakończone, jak i trwające. Nie ma limitu minimalnej ilości rozdziałów, jaką trzeba mieć, by zgłosić swoje opowiadanie, jednakże jeżeli autor nie jest pewien, czy będzie w stanie dokończyć pisanie swojego ff, nie powinien go zgłaszać.
Czy wszystkie blogi są w zakładce "Na bieżąco", bo nie ma moich nowych rozdziałów
To zależy od tego, na jakiej domenie jest Twoje opowiadanie, ponieważ blogi pochodzące np z blog.pl czy onet.pl nie chcą się "zapisywać"na listę, albo też po prostu lądują na samym jej końcu. Musiałabym wiedzieć dokładnie o jaki blog chodzi.
Jeżeli jakieś fanfiction jest zapisane na Spisie, a podejrzewasz, że nie ma go na liście "Bądź na bieżąco", skontaktuj się ze mną w komentarzu czy na Twitterze. Opowiadań jest tak dużo, iż możliwe, że któreś mogłam kiedyś przeoczyć!
Chciałabym dodać swoje opowiadanie do spisu, w jaki sposób mam to zrobić?
Na końcu każdej aktualizacji (post na głównej stronie) znajduje się formularz zgłoszeniowy, wystarczy się z nim zapoznać.
Jak wygląda sprawa z jedno- albo kilkupartami, które nie mają osobnego bloga. Czy podać po prostu bezpośredni link do rozdziału/rozdziałów (np. poprzez wspólny tag)?
Tak, wystarczy bezpośredni link do rozdziału, ale można dodać też ogółem blog z kilkupartami i w sekcji "informacje dodatkowe" dodać spis treści, czyli znajdujące się w nim jednoparty.. Jeśli ktoś chce dodać jednoparty z jednego bloga osobno w każdym formularzu, jednocześnie godzi się z tym, że blog nie zostanie dodany do widżetu "Bądź na bieżąco" lub też zostanie tam dodany ogólnie blog jako całość, a nie część z danym jednopartem.
Dlaczego gdy włączam niektóre blogi np #96 przekierowuje mnie na jakieś zagraniczne strony o filmach, które ciężko potem opuścić. Ktoś chyba podaje nieprawdziwe adresy.
Różnie z tym bywa, czasem jest też tak, że po prostu blogspot robi sobie żarty i zmienia adresy, które podaję w linkach, co jest bardzo irytujące... Blogów jest bardzo duża ilość, niemal pół tysiąca, więc nie daję rady wszystkich ogarnąć, ale jeżeli ktoś z takim przypadkiem się spotka, niech mi to zgłosi! Będę starać się poprawiać adresy w miarę możliwości.
Czy można dodać komentarz, jeśli chce się zawiadomić o nowym poście na blogu?
Nie. Do informowania o nowych rozdziałach jest widżet "Bądź na bieżąco", który niestety akceptuje tylko opowiadania z domeną blogspot.
Czy blogi wyświetlają się po Waszym dodaniu czy dopiero przy spisie aktualizacji?
To zależy od napisania aktualizacji. Czasem wiem, że aktualizacja będzie długa i zajmie mi sporo czasu, więc publikuję zgłoszenia, a aktualizacja pojawia się dopiero kilka dni później. Mimo wszystko, publikacja opowiadań zależy od tworzenia aktualizacji.
Czy w spisie autorów są wszyscy twórcy opowiadań, czy tylko wybrani? 
Oczywiście, że wszyscy! Tylko nie zawsze pamiętam o tym, by tę listę aktualizować i czasami robię to dopiero po którejś z kolei aktualizacji, ale staram się, by nie pominąć żadnej autorki.