2015/06/30

Urodzinowo

| |
Witam Was w ten piękny, wakacyjny wtorek!
Czy zdajecie sobie sprawę, że Spis ma już OFICJALNIE rok?
Chodzi mi oczywiście o rok działalności. 30 czerwca 2014 roku zaczął działać Spis.
10 marca wybiliśmy się z progu, ale to 30 czerwca wykonaliśmy w pełni ten pierwszy skok. Rok temu została opublikowana pierwsza aktualizacja. Wtedy było to 25 blogów. W porównaniu z obecną ilością, jest to duża różnica. Kto by pomyślał, że w ciągu roku wykonamy tak duży... Skok! Normalnie jak na mamuciej skoczni. :)
Ale dosyć tych dat i liczb. Urodzinki Spisu i wakacje - te dwa czynniki wpłynęły na to, że postanowiłam jakoś tę aktualizację urozmaicić.
Ci, którzy są ze Spisem od początku, wiedzą, że szablon bloga bardzo często się zmieniał. Najpierw była to jakaś próba moich sił jako szabloniarki. Nie udało się, dlatego pobrałam uniwersalny szablon z Wioski Szablonów (link do szablonu). Potem znowu spróbowałam swoich sił w tworzeniu szablonów. Udało mi się wykonać dwa szablony i trzy nagłówki. Nagłówki i screeny z szablonów prezentuję poniżej.
Dodatkowo wykonałam szablon na podstawie pierwszej wersji wcześniejszego szablonu (pamiętacie Kamila Stocha wysyłającego buziaki na nagłówku?). Ten szablon oraz najlepszy z dotychczasowych moich nagłówków opublikowałam na deviantart i są do pobrania! Adres: http://kibicowelove.deviantart.com/
1)


 2)


3)


Nr1 to szablon drugi, nr2 to szablon trzeci, a nr3 to szablon czwarty. Natomiast "szablon od WS" oznacza szablon od Wioski Szablonów. Ankieta trwa do 31 lipca 2015 roku.

A teraz, jak sami widzicie, mamy już... Piąty szablon i czwarty nagłówek na Spisie! Podoba Wam się? (Bo mi jak zwykle nie do końca i już szykuję nowy szablon, który pojawi się we wrześniu, ale nic nie obiecuję, bo może mi coś wypaść).
Wpadłam na pomysł, by co miesiąc zmieniać nagłówek. Decydowalibyście w ankiecie o osobie, z kim ten nagłówek by był. Możemy taką zabawę zacząć od sierpnia, ale nie jestem pewna, czy znajdę czas w czasie roku szkolnego (najwyżej zrobię w wakacje nadmiar nagłówków).
I co powiecie na drugą edycję wakacyjnego konkursu? Zacznę myśleć nad kwalifikacjami.
Kolejną atrakcją na Spisie będzie cotygodniowy wywiad z autorkami! Spodziewajcie się od piątku pierwszego wywiadu! Naszym pierwszym gościem będzie Adminka Tyśka. :)
To tyle ode mnie. Czas na statystyki!

Statystyki

Przepraszam za brak tabelki, ale blogspot kabaret odstawia i nie chce mi zaakceptować tabelek, więc w tej aktualizacji (a być może i odtąd przez najbliższe aktualizacje...) obędziemy się bez nich...

Po 10. aktualizacji

52 Gregor Schlierenzauer (AUT)
48 Andreas Wellinger (GER)
35 Inni (reprezentacje i nie tylko)
31 Thomas Morgenstern (AUT) , Maciej Kot
28 Michael Hayboeck (AUT)
16 Anders Fannemel (NOR)
14 Severin Freund (GER) , Andreas Wank (GER) , Manuel Fettner (AUT)
13 Kamil Stoch (POL)
12 Tom Hilde , Richard Freitag (GER)
9 Marinus Kraus (GER) , Peter Prevc (SLO) , Stefan Kraft (AUT)
7 Phillip Sjoeen (NOR) , Dawid Kubacki (POL) , Jakub Kot (POL) , Klemens Murańka (POL) , Andreas Kofler (AUT)
6 Johann Andre Forfang (NOR) , Markus Eisenbichler (GER)
5 Daniel-Andre Tande (NOR) , Krzysztof Biegun (POL)
4 Andrea Stjernen (NOR) ,  Bjoern Einar Romoeren (NOR) , Bartłomiej Kłusek (POL) , Krzysztof Miętus (POL) , Ville Larinto (FIN) ,  Jan Ziobro (POL)
3 Anders Bardal (NOR) , Thomas Diethart (AUT) ,  Aleksander Zniszczoł (POL) ,  Jurij Tepes (SLO)
2 Simon Ammann (SUI) , Sven Hannawald (GER) , Piotr Żyła (POL) , Jaka Hvala (SLO) , Arthur Pauli (AUT) , Anssi Koivuranta (FIN) , Rune Velta (NOR)
1 Vincent Descombes Sevoie (FRA) , Andrea Morassi (ITA) , Mario Innauer (AUT) , Adam Małysz (POL) , Martin Künzle (SUI) , Akseli Kokkonen (NOR) , Atle Pedersen Roensen (NOR) , Diego Dellasega (ITA) , Stefan Hula (POL) , Karl Geiger (GER) , Grzegorz Miętus (POL) , Mackenzie Boyd-Clowes (CAN) , Martin Koch (AUT) , Olli Muotka (FIN) , Janne Happonen (FIN) , Wolfgang Loitzl (AUT) , Nejc Dezman (SLO) , Gregor Deschwanden (SUI)
Suma opowiadań: 228
Suma skoczków: 59 + Inni

11. aktualizacja

4 Gregor Schlierenzauer (AUT)
3 Andreas Wellinger (GER), Severin Freund (GER)
2 Markus Eisenbichler (GER), Peter Prevc (SLO)
1 Jakub Kot (POL), Maciej Kot (POL), Andreas Kofler (AUT), Richard Freitag (GER), Stefan Kraft (AUT), Michael Hayboeck (AUT), Marinus Kraus (GER), Manuel Fettner (AUT)
Suma opowiadań: 12
Suma skoczków: 13

Po 11. aktualizacji

56 Gregor Schlierenzauer (AUT) ▲
51 Andreas Wellinger (GER) ▲
35 Inni (reprezentacje i nie tylko) ▬
32 Maciej Kot▲
31 Thomas Morgenstern (AUT) ▬
29 Michael Hayboeck (AUT) ▲
16 Anders Fannemel (NOR) ▬
15 Severin Freund (GER) ▲, Manuel Fettner (AUT) ▲
14 Andreas Wank (GER) ▬
13 Kamil Stoch (POL) ▬ , Richard Freitag (GER) ▲
12 Tom Hilde ▬
11 Peter Prevc (SLO) ▲
10 Marinus Kraus (GER) ▲, Stefan Kraft (AUT) ▲
8 Jakub Kot (POL) ▲, Andreas Kofler (AUT) ▲
7 Phillip Sjoeen (NOR) ▬, Dawid Kubacki (POL) ▬, Klemens Murańka (POL) ▬, Markus Eisenbichler (GER) ▲
6 Johann Andre Forfang (NOR) ▬
5 Daniel-Andre Tande (NOR) ▬, Krzysztof Biegun (POL) ▬
4 Andreas Stjernen (NOR) ▬,  Bjoern Einar Romoeren (NOR) ▬, Bartłomiej Kłusek (POL) ▬, Krzysztof Miętus (POL) ▬, Ville Larinto (FIN) ▬,  Jan Ziobro (POL) ▬
3 Anders Bardal (NOR) ▬, Thomas Diethart (AUT) ▬,  Aleksander Zniszczoł (POL) ▬,  Jurij Tepes (SLO) ▬
2 Simon Ammann (SUI) ▬, Sven Hannawald (GER) ▬, Piotr Żyła (POL) ▬, Jaka Hvala (SLO) ▬, Arthur Pauli (AUT) ▬, Anssi Koivuranta (FIN) ▬, Rune Velta (NOR) ▬
1 Vincent Descombes Sevoie (FRA) ▬, Andrea Morassi (ITA) ▬, Mario Innauer (AUT) ▬, Adam Małysz (POL) ▬, Martin Künzle (SUI) ▬, Akseli Kokkonen (NOR) ▬, Atle Pedersen Roensen (NOR) ▬, Diego Dellasega (ITA) ▬, Stefan Hula (POL) ▬, Karl Geiger (GER) ▬, Grzegorz Miętus (POL) ▬, Mackenzie Boyd-Clowes (CAN) ▬, Martin Koch (AUT) ▬, Olli Muotka (FIN) ▬, Janne Happonen (FIN) ▬, Wolfgang Loitzl (AUT) ▬, Nejc Dezman (SLO) ▬, Gregor Deschwanden (SUI) ▬
Suma opowiadań: 240
Suma skoczków: 59 + Inni


Formularz dla zgłaszających

Jak zwykle proszę o skopiowanie poniższego formularza oraz o jego wypełnienie.
Nazwa opowiadania:
Bohater:
Autorka:
Link do bloga:
Informacje dodatkowe:

Einsiedeln 2013

Aktualizacja dwunasta pojawi się, gdy pod tym postem zbierze się minimum 5-10 zgłoszeń. Zatwierdzam sobie prawo do opóźnienia aktualizacji, jeżeli pod tą aktualizacja pojawi sie wymagana liczba, ale nie będę mieć czasu.
Do napisania wkrótce!

7 komentarzy:

 1. Nazwa opowiadania: Walking to oblivion
  Bohater: Anders Fannemel, Phillip Sjoeen
  Autorka: skoczkini
  Link do bloga: http://walking-to-oblivion.blogspot.com/
  Informacje dodatkowe: Nawet jeśli kochamy coś lub kogoś całym sercem, nagle możemy przestać. Nic nie gwarantuje stałości uczuć. W przypadku Karoliny było tak samo. Coś co kochała przez całe życie nagle znienawidziła. Wszystko przez to, że dzień, który miał być najlepszym dniem jej życia, stał się najgorszy... Gdyby nie to, co dziewczyna kochała, TO by się nie wydarzyło...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nazwa opowiadania: Life is nothing without friends love and secrets
  Bohater: Stefan Kraft, Michael Hayboeck
  Autorka: Tynka&Paula
  Link do bloga: http://but-nothing-is-simpler.blogspot.com/?m=1
  Informacje dodatkowe: Na pozór jedna zwykła, drobna decyzja jak wybór hotelu, może wywrócić całym ich życiem. Ale czym jest życie bez miłości, przyjaciół i sekretów. No właśnie niczym i bohaterki się o tym przekonają

  OdpowiedzUsuń
 3. Nazwa opowiadania:Fly... Fall... Hope... I BELIEVE in You..
  Bohater:Johann Andre Forfang
  Autorka:Vecia
  Link do bloga:http://flyfallhope.blogspot.com/
  Informacje dodatkowe: Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem.Czasem jedna osoba potrafi zmienić twoje życie o 180 stopni.Tak było z główną bohaterką.Na pozór odważna,wygadana,humorzasta a w środku zagubiona i niezrozumiana.Zmiany,które zachodzą w jej życiu stają się równocześnie największą przygodą i przeżyciem.A to wszystko w atmosferze norweskiej drużyny skoczków narciarskich i tego jedynego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nazwa opowiadania: Naszym więzieniem jest przeszłość..
  Bohater: Klemens Murańka, Krzysztof Biegun
  Autorka: zakochana w skokach
  Link do bloga: http://uwieziona-przeszlosc.blogspot.com/
  Informacje dodatkowe: Lilianna i Klemens mają jeden mały, wielki sekret dotyczący przeszłości. Czy uda im się dojść do porozumienia i rozwiązać tę sprawę, by potem na spokojnie zająć się swoim życiem?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nazwa opowiadania: Ochroń me serce swoją miłością.
  Bohater: Stefan Kraft
  Autorka: zakochana w skokach
  Link do bloga: http://story-about-stefankraft.blogspot.com/
  Informacje dodatkowe: Wieczór kawalerski zazwyczaj powinien być szczęśliwy dla przyszłego pana młodego, ale Stefan nie bardzo dopuszcza do siebie myśl, że już niedługo stanie się mężem.. Dodatkowo sprawę komplikuje pojawienie się Evelyn - siostry fizjoterapeutki austriackich skoczków - która jest w ciąży. Co zrobi Stefan, gdy przypomni sobie mały numerek na wieczorze kawalerskim? Zdąży zwiać sprzed ołtarza, czy wejdzie w związek z kobietą, do której sam nie wie co czuje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nazwa opowiadania: I couldn't leave my best girl...
  Bohater: Michael Hayboeck
  Autorka: British Lady
  Link do bloga: http://i-could-not-leave-my-best-girl.blogspot.com
  Informacje dodatkowe: Ona została już nie raz kopnięta przez życie i kolejne ciosy znosi dzielnie. On po zdradzie, a następnie utracie, ukochanej nie umie żyć normalnie. Dwie osoby. Dwa różne charaktery. Dwa spojrzenia na świat. Co z tego wyniknie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nazwa opowiadania: Taka sytuacja
  Bohater: Maciej Kot i Jakub Kot
  Autorka: Daria Wilkońska
  Link do bloga:http://takasytuacjaopowiadanie.blogspot.com/


  OdpowiedzUsuń